Rozpoczęcie sezonu spacerowego

Wszystko wskazuje na to, że wiosna przyszła do nas w tym roku dużo wcześniej. Łapka już w pełni zagojona, więc Pańcia postanowiła spróbować zorganizować razem ze Stowarzyszeniem „M jak Mops” pierwszy w tym roku mopsowy spacer. Planując go nawet nie przypuszczała, że w jego dniu temperatura na termometrach przekroczy 10°C w cieniu!

Porównajcie te dwa zdjęcia. Na pierwszym – ubiegłoroczne powitanie wiosny w dniu 7 kwietnia, poniżej zdjęcie z wczoraj. Miejsce to samo.

Na spacerku po Parku Baden Powella stawiły się następujące mopsiki: na zdjęciu od lewej: Frodo, Kluska, Benny, Fifka, Łobuz, Mila, Pumba, Kinia, Codi oraz Antosia. Szczególnie ucieszyła nas wizyta dwóch podopiecznych Stowarzyszenia „M jak Mops” Kini oraz Antosi. Antosia wraz ze swoim domowym bratem Bennym dojechała do nas aż z Ciechanowa!

Na zdjęciu powyżej Antosia, poniżej Benny.

Kinia zaskoczyła nas wszystkim swoją niespożytą energią. Szalała na całego. Pod koniec spaceru, gdy ledwo powłóczyłam łapkami ona nadal latała jak szalona. Cieszy nas fakt, że Kinia dołączyła do naszego spacerowego grona, mamy nadzieję, że Antosia i Benny jeszcze też nas odwiedzą!

Kolejnym zaskoczeniem była postawa Coodi podczas spaceru. Na wszystkich poprzednich była wycofana i nie szalała za bardzo z nami, tymczasem wczoraj biegała i dokazywała. Coodi tak trzymaj!

Poznałam też kilka innych nowych mopsików: Fifkę, Frodo i Kluskę.

Kluska bardzo przypomina mi Milę.

Wszystkie ciocie nas wytarmosiły za fałdy. A my prowadzeni przez Coodi lataliśmy jak szaleni. Wiosna, wiosna, wiosna!

Moja mina na tych zdjęciach mówi sama za siebie! Wspaniale jest znów spotkać swoich ziomali!

Po takich wysiłku trzeba było się nawodnić. Znów utworzyła się kolejka do wodopoju. A Kluska potrafi pić prosto z butelki, normalnie niesamowite! Też muszę się tak nauczyć!

I wiecie co czuję się jak gwiazda, bo mama Coodi zrobiła mi nawet masaż. Dziękuję :)

Pańcia za to mówi, że jestem żebrak i że zachowuję się, jakby mnie w domu nie karmili…

Za tydzień najprawdopodobniej spotkamy się w Parku „Zdrowie”. Śledźcie forum Stowarzyszenia, także na FB.

Leave a Reply

*